Improvizacija Latvijoje su Inbal Lori

Irma, Deividas iš Kauno, ir Aurelija iš Vilniaus, praėjusią savaitę improvizavo Latvijoje trijų dienų trukmės dirbtuvėse, kartu su Baltijos šalių improvizatoriais. Inbal yra viena iš aukščiausio lygio improvizacijos mokytojų, praktikuojanti šį meną daugiau nei 20 metų. Improvizacijos dirbtuvėse dalyvavo 3 lietuviai, 4 latviai ir 4 estai.

Savaitgalio metu komanda sustiprino ryšius su anksčiau pažinotais Baltijos valstybių improvizatoriais, susipažino su naujais. Kartu jie improvizavo, džemino, miegojo, valgė, žaidė, keliavo į žygius ir maudėsi. Kompanija buvo nuostabi, žmonės draugiški, atviri ir linksmi.

Pagrindinė savaitgalio impro mokslų tema buvo laikas ir jo naudojimas improvizacijos etiuduose. Grupė išbandė įvairius pratimus ir iki šiol nematytas technikas. Čia tik keletas iš jų: grandines etiudų, kuriose pamatome personažų santykius skirtinguose gyvenimo etapuose; trumpus montažus, kuriuose kuriami epizodai  apie veikėjo tobulėjimo procesą, visai kaip filme „Rokis“, kai groja muzika ir herojus sportuoja, treniruojasi įvairiose situacijose; vaidinimus, kuriuose vienu metu scenoje veiksmas vyksta tiek praeityje, tiek dabartyje, tiek ateityje.

Vertingos buvo ne tik naujos žinios ir suvokimo apie improvizaciją praplėtimas, bet ir taiklios pastabos, kurias mokytoja duodavo atliekant etiudus – būti drąsiais, priimti sprendimus, sustiprinti reakcijas, suvokti didesnį vaidinimo vaizdą, į ką atkreipti dėmesį vaidinant.

Smagu, kad pavyko sustiprinti ryšius su Baltijos šalių kolegomis, tikimės ateityje su jais sukursime bendrų projektų, pasirodymų ar dirbtuvių. Jau šią vasarą pas mus atvyks ir ten dalyvavęs estas, Martin Junna pravesti dirbtuvių „Impro savaitgalyje 2022“.

Iškarpa iš dirbtuvių – vaidinimas vienu metu trijose skirtingose scenose, skirtinguose laikuose.