Pratimai padedantys sustiprinti improvizacijos įgūdžius už klasės ribų

Tai pratimai, kuriuos galima atlikti už improvizacijos užsiėmimo ribų - namuose, lauke, laisvalaikiu. Šie pratimai sustiprins jūsų gebėjimą improvizuoti, padidins jautrumą ir pastabumą improvizuojant, padės atsispirti nuo partnerio, vaidinant sureikšminti smulkmenas.

Aplinkos poveikio stebėjimas

Būdami lauke, ar svetimoje aplinkoje pažvelkite į bet kokį objektą ir pagalvokite apie asociacijas. Pagalvokite kokias emocijas jums objektas sukelia. Taip pat pagalvokite su kokiu vaizdiniu ar prisiminimu šis objektas jums asocijuojasi. Tuomet atkreipkite dėmesį į kitą objektą ir tęskite pratimą.

Aplinka mus visada veikia, tačiau mes apie tai nesusimąstome. Improvizuojant visi partnerio žodžiai, kuriamas personažas, naudojami menami daiktai taip pat mus paveikia, tik kartais neturime jautrumo į juos sureaguoti. Šis pratimas padės jums tapti jautresniu ir reaguoti į partnerį stipriau, natūraliau, aštriau, kurti išradingas asociacijas ar atlikti minties šuolius vaidinant.

Pratimo neverta atlikti namuose, nes jums ta aplinka yra pažįstama ir asociacijos nebus tolimos ir sukeliama emocijų įvairovė mažesnė.

Visi objektai skirtingiems žmonėms sukuria skirtingas emocijas ir vaizdinius. Pavyzdžiai:

Elektros skydinė - man sukelia silpną baimės jausmą ir primena vaikystę miesto kieme.

Palinkęs kelio ženklas - man sukelia nusivylimą ir primena ledus krentančius nuo pagaliuko.

Nepjauta žolė - sukelia laisvės jausmą ir primena laukus kurie driekiasi lygumose tarp miškų.

Daiktų naudojimo stebėjimas

Stebėkite kaip atliekate savo kasdienes veiklas, kurias įprastai atliekate automatiškai. Atkreipkite dėmesį kaip atidarote duris, kai valotės dantis, plaunate indus, geriate kavą, kaip atliekant šias veiklas elgiasi jūsų kūnas, kokiame aukštyje jūsų kūno atžvilgiu yra stalo viršus. Pastebėję ir suvokę smulkias detales, galėsite jas panaudoti tikslesniam ir aiškesniam menamų daiktų kūrimui scenoje.

Išplovę tikrą lėkštę, galite pabandyti išplauti menamą lėkštę. Atidarę šaldytuvo duris, galite pabandyti atidaryti menamo šaldytuvo duris.

Scenoje įprastai naudojame paprastus, kasdieninius daiktus. Galima pasitreniruoti juos naudoti tiksliai.

Realybės laužymas mintimis

Būdami lauke ar svetimoje aplinkoje žvelkite į žmones įvairiose situacijose ir įsivaizduokite, kas nutiktų jei kažką tame vaizde pakeistumėte? Kas būtų jei paliktumėte joje esančius žmones ir pakeistumėte aplinką? Kas būtų jei paliktumėte aplinką o žmones pakeistumėte kitais? Kas būtų jei žmonės užsiimtų kita veikla, o erdvė ir jie patys išliktų? Pavyzdžiui:

Stovite parduotuvėje, eilėje, matote kitus žmones stovinčius eilėse prie kasų.

Mintyse galite pakeisti kasas ir parduotuvę į ežerą su laipteliais šuoliui į vandenį.

Mintyse galite pakeisti paprastus žmones į filosofus besišnekučiuojančius giliomis temom.

Mintyse galite pakeisti stovėjimą eilėje į grojimą muziką ir įsivaizduoti visus žmones tiesiog grojančius įvairiais instrumentais.

Žaiskite su savo vaizduote, mintyse manipuliuokite realybe. Tai padės jums mąstyti už rutinos ir kasdienybės ribų, padės kurti nestandartines situacijas improvizuojant ir nustebinti tiek save, tiek žiūrovus.

“Sketch” komedijos žiūrėjimas

Internete raskite “sketch” komedijos video ir jas stebėdami pasistenkite suvokti juose konkrečiai vystomą temą. Atkreipkite dėmesį, kaip komedija stiprinama ir kokia neįprasta savybė yra vystoma. Ieškodami galite naudoti kertinius žodžius “Mr. Show”, “SNL”, “Key and Peele”.

Žiūrėdami video pagalvokite, kokiais analogiškais būdais jūs sustiprintumėte komediją, kaip kitaip paryškintumėte nestandartinį elgesį?

Žmonių stebėjimas

Būdami svetimoje aplinkoje atkreipkite dėmesį į žmones, jų manieras, tai kaip jie juda, kokios jų veidų išraiškos. Jei bendraujate su kuo nors klausykitės koks yra jų balso tonas, kalbėjimo įpročiai, kalbos kultūra, dažnai naudojamos frazės. Pastebėsite įdomių detalių kurias įsiminsite, pamatysite kad visi žmonės yra skirtingi ir suvoksite galimų sukurti personažų spektro dydį. Žmonių fizinės detalės įstrigs jūsų atmintyje ir vaidindami galėsite jas panaudoti kurdami personažus.