„Impro Kaunas“ teatras skatina studentus ir visus teatro narius kurti savo trupes. Naujai sukurtų trupių privalumas yra tas, kad jų nariai gali improvizuoti su žmonėmis kurie jums patinka ir tais, kurių improvizacijos stilius yra panašus. Vieni nori improvizuoti energingai ir ekspresyviai, kiti žmogiškai ir organiškai, dar kiti ieško balanso ir improvizuoja intelektualiai. Vieniems patinka kurti istorijas, kiti mėgsta pasinerti į akimirką ir ją ištirti. Vieni mėgsta kurti spalvingus personažus, kiti koncentruojasi į emocijas, dar kiti ieško absurdo ir koncentruojasi į komandinį darbą.
Susikūrusioms trupėm mes padedam, stengiamės, kad jos atrastų savo stilių, atliktų jiems patinkančius vaidinimus ir spektaklius. Improvizuoti galima įvairiai. Dažnas kurdamas naują trupę susimasto kiek narių joje norėtų turėti. Čia trumpai aptarsime galimą narių kiekį ir komandos dydžio privalumus, bei trūkumus.
Galima improvizuoti vienam - išgyventi vienam scenoje ir improvizuoti yra įmanoma, tačiau labai sunku būti įdomiu ir įtraukiančiu. Galite improvizuoti vienas su savim, kurdamas daug skirtingų personažų, galite žiūrovus paversti savo vaidinimo dalimi. Vienam labai lengva repetuoti, nereikia prisitaikyti prie kitų komandos narių. Vienam vaidinti yra sunku, nes nėra pagalbos ir situacijos, nėra kas pavaduotų ir kietas vaidinimas atima labai daug energijos. Jei vaidinant grupėje partneriai padeda pramušti vienas kito fantazijos ir galimybių ribas čia jūs turite vis trankytis į savo ribas ir lipti per save, ieškoti savo ribų. Tai yra labai sudėtinga ir reikalauja didelių pastangų, bei valios.
Galima improvizuoti dviese - dviese susitikti repeticijom labai patogu. Scenoje visada turite partnerį kuris gali padėti. Jūs galite pramušti vienas kito fantazijos ribas ir patekti į situacijas kurių pats nesukurtumėte. Taip pat didelis privalumas, kad niekas neįsikiš į jūsų vaidinimą ir jo neišmuš, nesujauks. Taip pat jei jums blogai seksis neatsiras pagalbos, teks patiems kastis iš blogos situacijos - tai skamba baisokai, tačiau skatina atlikėjus dirbti ir nepasiduoti. Vaidinant dviese nėra kada ilsėtis. Vaidinimas tampa panašus į sportą.
Improvizacija trise - komandoje atsiranda dar daugiau dinamikos. Vaidinant trise lengva suvokti vienas kito privalumus ir trūkumus, galima žinoti kada vienas kitam reikia padėti. Įprastai trijų atlikėjų vaidinimai yra labai greiti, turi daug dinamikos. Trise susitikti treniruotėms yra gana lengva, tačiau jei vienas narys negali dalyvauti repeticijoje ar pasirodyme, komanda nefunkcionuoja. Dviejų ir trijų atlikėjų dinamika yra labai skirtinga.
Improvizacija keturiese, penkiese arba šešiese - privalumas tokioje trupėje yra tas, kad visada turėsite daug pastiprinimo, jei jums nesiseks, kiti nariai padės. Kuo daugiau žmonių scenoje tuo didesnis minčių ir idėjų kokteilis. Didėja potencialas sukurti kažką įspūdingo, tačiau taip pat didėja ir galimybė nesusikalbėti ar paversti vaidinimą chaotišku. Jei vienas narys dalyvauti pasirodyme ar repeticijoje negali tai dažnai nėra problema - vaidinama tiesiog su mažiau atlikėjų.
Improvizacija septyniese arba su daugiau narių - šios trupės dažnai turi daug nesusikalbėjimo problemų. Kai tiek daug narių, kiekvienas atsineša skirtingų idėjų ir vaidinimai gali pavirsti chaotiški. Reikalinga labai didelė disciplina. Toks žmonių kiekis gali sukurti labai ilgą ir įdomų vaidinimą, kadangi visi nariai dirba nedaug, gali pailsėti, o kai žengia į sceną gali atsinešti kažką galingo.
Išvada ir patarimas būtų kuriantiems naujas trupes turėti nuo 2 iki 6 narių - tokiu būdu yra geras balansas tarp chaoso ir tvarkos. Jei esate mažiau drąsus arba jums patinka komandiškumas, galite vaidinti didesnėje trupėje. Jei pasitikite savimi ir norite daugiau padirbti, bei pasportuoti galite vaidinti mažesnėje trupėje.