Improvizuoti gali visi!

Improvizuoti gali visi!

Kurti nepasiruošęs ir improvizuot gali visi - vaikai, suaugę, senjorai. Vienintelis apribojimas yra psichologinis. Jauni žmonės kartais mano, kad jiems improvizuoti dar per anksti, bijo įsipareigoti, o vyresni galvoja, kad galimybė užsiimti menu jau yra praėjusi. Toks mąstymas yra klaidingas. Bet koks amžius yra tinkamas pradėti improvizuoti!

Iš pirmo žvilgsnio pamačius patyrusį improvizatorių scenoje, gali kilti mintis kad jūs to atlikti negalėtumėte. Jūs klystate. Tas improvizatorius greičiausiai vis dar yra arba buvo - vadybininku, inžinieriumi, prekybos centro darbuotoju ar kitos su improvizacija nesusijusios profesijos atstovu. Pasipraktikavę, jūs galite būti jo vietoje.

Kuriant nepasiruošus, kaip resursą įkvėpimui ir kūrybai naudojame savo gyvenimo patirtis ir prisiminimus, kurių kiekvienas turime. Mes žinome daugybę žodžių, esame patyre daugybę emocijų, matę įvairių žmonių - improvizuodami šias patirtis naudojame.

Pradėdami improvizuoti visi mes turime savo stiprybių - vaizduotę, išradingumą, loginį mąstymą, emocingumą, gebėjimą kurti personažus, drąsą socialinius įgūdžius, gebėjimą klausytis. Ar šios savybės yra išvystytos priklauso nuo gyvenimo patirčių, profesijos. Inžinieriai ir programuotojai turės stiprią logiką ir galės lengvai atrasti įvairius ryšius, bei sukurti tikslią vaidinimų kryptį. Vadybininkai ir pardavėjai turės gerus socialinius įgūdžius - jiems retai pritrūks žodžių. Psichologai gerai klausysis partnerio. Aktoriai kurs spalvingus personažus ir naudos stiprias emocijas. Nekilnojamo turto agentai bus drąsūs ir veržlūs, nebijos imtis iniciatyvos. Kompiuterinių žaidimų ir knygų mėgėjai - bus išradingi ir vystys aštrias temas. Kuklūs ir nedrąsūs žmonės atsineša gebėjimą gerbti partnerius ir puikiai klausosi, greitai mokinasi - juos improvizacija bene labiausiai domina nes ji yra raktas į laisvę ir aktyvų socialinį gyvenimą, kurio jie dažnai trokšta. Visi į improvizaciją ką nors atsinešą - ir pradžiai to pilnai pakanka.

Netgi pirmą kartą dalyvaudamas užsiėmime, naujokas gali atlikti daugybę pratimų sėkmingai ir be didelio iššūkio. Esame kūrybingesni, drąsesni ir spontaniškesni nei dažniausiai įsivaizduojame ir improvizacija leidžia tai labai puikiai suvokti.

Einam improvizuoti kartu.