Įspūdžiai iš Jeff Michalski dirbtuvių Varšuvoje

Liudas, Ingrida ir Deividas pirmą rugpjūčio savaitgalį lankėsi Varšuvoje, kur 15 valandų improvizavo Jeff Michalski dirbtuvėse. Dirbtuvėse dalyvavo ir Lukrecija iš Impro241 studentų. Be Lietuvių ir Lenkų užsiėmimuose lankėsi vienas suomis, bei vienas vokietis.

Pats Jeff yra 78 metų garbaus amžiaus, tačiau labai jaunatviškas improvizatorius. jis užsiima improvizacijos menu daugiau nei 40 metų. Jis yra daugiausiai metų improvizuojantis ir vis dar gyvenantis asmuo. Jo stilius yra kitoks nei tas kurį vystome Kaune. Jeff koncentruojasi į organinę improvizaciją, egzistavimą akimirkoje, atsispyrimą į partnerį fiziškai, emociškai ir logiškai.

Kinestetinis judėjimas - reagavimas savo kūnu į partnerio judantį kūną scenoje, ir suvokimas esmės už partnerio žodžių yra jo dėstomos improvizacijos varomoji jėga. Kadangi visą laiką imi viską ką gali iš partnerio ir reaguoji akimirkoje nelieka laiko galvoti apie išradingumą ar kryptingą komedijos vystymą. Sukuriami vaidinimai yra labai įtraukiantys, bei tikri.

Vieni iš įdomiausių pas jį išmoktų dalyku yra manifestavimas - sukūrimas realybės kurią pamini partneris. Jei partneris pamini erdvę, tavo užduotimi yra ją iš karto nupiešti. Jei partneris pamini tavo asmeninę savybę, tavo užduotis yra ją iliustruoti ir iš karto parodyti. Jei sužinai kad šiandien stipriai šviečia saulė, tu į ją pažvelgi ir prisimerki. Naudojant manifestavimą yra greitai ir efektyviai sukuriama realybė.

Jei Kaune mes vystome vieną bendrą temą, to analogas pas Jeff yra abstrakcija - atmosfera jungianti veikėjus, vietą, besikeičiančias temas etiude. Jos dėka kiekvienas etiudas turi skonį arba atmosferą. Nors etiude temos keičiasi, jos visos išlaiko tą patį prieskonį.

Jeff visada ragino ieškoti esmės partnerio žodžiuose ir suvokti tai, ką jis nori iš tiesų pasakyti. Tokiu būdu sukuriamas ryšys scenoje ir personažai tampa artimais, rūpi vienas kitam.

Be jo specifinio stiliaus išmokome kaip elgtis su „šlykštukais“, žmonėmis kurie sukuria scenoje specialiai nepatogias situacijas, praplėsti mastymą ir vystomą temą užstrigus prie vieno dalyko scenoje, sugrįžti į santykius tarp personažų iš perdėto susikoncentravimo į menamus dalykus ir dar daugiau.

Sekmadienio vakare pasirodėme scenoje anglų kalba, kur visa 16 improvizatorių grupelė buvo suskirstyta į dvi komandas ir atliko du skirtingus vaidinimus. Vakaro pabaigoje pasirodymą atliko Jeff ir Monika iš Lenkijos, o jų dueto pavadinimas yra „We Polak“.

Buvo nuostabus savaitgalis, kurio metu susipažinome su improvizatoriais iš gretimų šalių. Visi buvo labai draugiški, komandiški ir sukūrė daugybę šaunių, bei komiškų akimirkų. Parvežėme daugybę žinių, kurios papuls į mūsų improvizacijos knygą, bei mokymo programas.

Jei dar nesate buvę užsienyje pas aukšto lygio mokytojus mokintis improvizacijos, būtinai juos aplankykite!