Improvizacija yra linksma su vaidyba susijusi veikla ypatingai prisidedanti prie asmeninio tobulėjimo. Nors žodis improvizacija yra gana gremėzdiškas ir skamba dalykiškai, bei sudėtingai, pats menas yra labai paprastas ir komiškas.
Improvizuoti yra lengva ir kiekvienas sugeba tai daryti. Mes gyvename jau ilgą laiką ir esame ištarę nesuskaičiuojamą kiekį žodžių, esame buvę įvairiausiose situacijose, turime begalę patirties. Žengti į sceną improvizuoti ir sukurti kažką nuo nulio su tokiu duomenų paketu mes tikrai gebame. Juk esame dažnai užkalbinami draugų ar bendradarbių ir tiems pokalbiams mes būname nepasiruošę, bet pokalbius išgyvename ir jie dažnai būna įdomūs bei turiningi. Jokių įgimtų ar išmoktų įgūdžių tokių kaip aktorystė ar oratorystė pradedančiajam improvizatoriui nereikia. Pradžioje pakanka būti savimi.
Priežastys, kodėl žmonės pasirenka improvizaciją yra įvairios, tačiau dažnai jos tampa viena iš sekančių:
Pirma priežastis, kodėl žmonės improvizuoja yra ta, kad improvizuoti tiesiog smagu. Užsiėmimuose visi labai turiningai ir pozityviai praleidžia laiką - visi žmonės yra laukiami ir priimami, kad ir kokie jie būtų. Labai gera praleisti keletą valandų per savaitę pozityvioje aplinkoje ir pajausti laisvę - žaisti, vaidinti, būti draugiškų žmonių kolektyve.
Antra priežastis improvizuoti yra saviugda. Nors iš pirmo žvilgsnio gali susidaryti įspūdis kad mes tiesiog žaidžiame, tačiau tai darydami mes laviname: drąsą būti nežinomybėje, komforto zonos plėtimą, bendravimo ir klausymosi įgūdžius, atidumą, gebėjimą dirbti komandoje, lyderystės ir derybinius įgūdžius, lankstumą socialinės situacijose, gebėjimą konkrečiai ir aiškiai reikšti savo mintis, drąsą kalbėti viešai, pozityvumą, drąsą išbandyti naujus dalykus, ryžtą, sąmoningumą ir savo minčių kontrolę, spontaniškumą, kūrybinius įgūdžius, išradingumą, savo mąstymo ribų peržengimą, toleranciją, empatiją, pasitikėjimą kitais, ego mažinimą ar didinimą, drąsą rodyti savo emocijas, kūno laisvumą, savikontrolę ir savistabą, bei dar daugybę kitų savybių. Improvizacija yra tartum ekspreso traukinys į tapimą geresniu žmogumi. Net nėra būtina stengtis minėtų dalykų lavinti improvizuojant, po kurio laiko jūs tiesiog pajausite šalutinį improvizacijos poveikį - būsite įvairiapusiškai patobulėjęs, nebijosite užkalbinti nepažįstamų žmonių vakarėlyje ar nepažįstamo vaikino ar merginos viešose vietose, drąsiai bendrausite su viršininku ar klientais.
Trečia priežastis improvizuoti yra ta, kad tapsite puikių žmonių bendruomenės dalimi. Improvizatoriai nestabdo ne tik scenoje. Jie mėgsta naujas veiklas, naujus išbandymus, už užsiėmimo ribų kartu dalyvauja įvairiausiose veiklose - šoka parašiutais iš lėktuvo, šoka nuo tilto su virve, kariauja dažasvydžio arenose, lipdo molinius puodus, stato milžiniškas smėlio pilis su kastuvais. Improvizuojantiems kvailų veiklų nėra, jie yra imlūs ir mėgsta viską išbandyti.
Ketvirta priežastis yra noras būti pastebėtu ir juokingu, žengti į sceną ir prajuokinti kitus. Ši priežastis nėra prastesnė už kitas. Mes visi norime būti išgirsti, pastebėti, reikšmingi ir reikalingi. Kiekvienas gali tapti improvizatoriumi ir pasitreniravęs žengti ant scenos, tapti trupės dalimi. Tereikia to ne tik norėti, bet siekti, bei tobulėti.
Noras išbandyti teatrą ir pajausti vaidybos džiaugsmą yra taip pat viena iš priežasčių improvizuoti. Jei visada norėjote vaidinti, bet to nebandėte, pabandykite. Improvizatoriai turintys porą metų patirties šiame mene, puikiai adaptuojasi ir persikvalifikuoja į teatro ar kino aktorius.
Kad ir kokia jūsų priežastis užsiimti improvizacija, į užsiėmimus ar seminarus priimami yra visi be išimties. Galite improvizuoti vieni su draugais pasilinksminimui, galite prisijungti prie teatro ar būrelio, ar sukurti savo improvizacijos organizaciją.