Apie vidinę būseną reikalingą kietai improvizuoti

Jei improvizacijoje turite patirties ir norite atrasti būseną, kurioje sukurtumėte kažką nuostabaus galite ieškoti panašios būsenos, kuri aprašyta žemiau. Jos galima siekti ir ieškoti improvizavimu laisvu stiliumi, atliekant ilgą improvizuotą spektaklį.

Jūs improvizuojate entuziastingai, jums patinka ir gera būti scenoje. Nesistengiate būti išradingas, o tiesiog gyvenate kuriamose situacijose. Jei esate personažas, elgiatės taip kaip personažas elgtųsi duotoje situacijoje ar savo gyvenime. Kūne nėra įtampos, bet jaučiate lengvą jaudulį su stiprią energiją, kuri jums suteikia galios garsiau kalbėti ir imtis ryžtingų sprendimų, bei rizikuoti. Esate pastabus ir viską girdite, nes gyvenate scenoje. Jums labai svarbu ką sako partneris todėl girdite kiekvieną jo žodį. Kadangi situacija jums yra svarbi, atsimenate ir ką pasakėte ir prikalbėjote pats. Jums svarbi aplinka, nes joje gyvenate, todėl naudojate menamus objektus ir natūraliai piešiate erdvę. Jums situacija scenoje yra svarbi, todėl jai jaučiate jausmus tam kas vyksta, jaučiate jausmus partneriui. Viskas improvizuotoje situacijoje jums yra įdomu ir norisi situaciją patirti, ištirti kuriamą gyvenimą. Pagalvojus, „kas būtų, jeigu...“ jūs iškarto išbandote tai apie ką pagalvojote. Scenoje jūs tiesiog išgyvenate gyvenimą stipriau nei kartais leidžiate gyventi sau tikrame gyvenime. Scenoje jūs įgyvendinat savo fantazijas ir tai jums labai patinka. Jums yra smagu kartu su partneriu scenoje ir jūs žaidžiate, linksmai kartu leidžiate laiką, pasirūpinate vienas kitu.

Grupiniuose vaidinimus prieš įžengiant į sceną jūs klausotės kolegų kurie jau joje vaidina, mintyse jūs jau esate scenoje, todėl jums nereikia „įžengti su idėja“ jums tereikia prisijungti į situaciją, kuri jums mintyse jau yra tikra ir yra jūsų veikėjo gyvenimo dalimi. Jei kas nors ateina į sceną, kurioje jūs jau vaidinate, jūs neišsimušate ir priimate tai taip pat kaip gyvenime į jūsų situaciją įžengtų kitas žmogus. Taip pat jūs suvokiate kas scenoje vyksta, koks yra kontekstas, apie ką vaidinate. Jūs esate mažas, galingas sraigtelis improvizuotame spektaklyje ir suprantate savo rolę jame.