Žaiskite scenoje

Improvizuokite žaismingai, nebūkite rimti, ypač per pasirodymus. Jei scenoje žaisite ir linksmai leisite laiką, tai persiduos ir žiūrovams. Jei scenoje stengsitės improvizuoti „pagal taisykles“ ir tai darysite labai atidžiai, bei rimtai, bet nebus džiaugsmo, jūsų kuriamos situacijos greičiausiai nepralinksmins žiūrovų. Scenoje užkurkite vakarėlį, kurio dalimi taptų ir žiūrovai. Vardan geros nuotaikos galite paaukoti keletą „taisyklių“. Treniruočių ar seminarų metu galite atidžiai mokytis įvairiausių metodų, bet kai žengiate į pasirodymo sceną nėra kada galvoti apie taisykles, reikia vaidinti ir atiduoti 150% savo energijos ir emocijų. Sunku jausti emocijas, klausytis ir atiduoti save, jei reikia galvoti apie tai kaip reikia improvizuoti.

Scenoje jūs nusipelnėte smagiai leisti laiką. Jei kada partneris jus pastato į nepatogią situaciją, pasistenkite ją išsukti taip, kad situacija būtų įdomi ir jums. Jei atsidursite nepatogioje situacijoje ir joje jausitės nepatogiai, žiūrovai greičiausiai irgi jausis nepatogiai. Jei partneris pavers jus girtuokliu, o jūs nenorite būti eiliniu girtuokliu, tuomet būkite savo tipo girtuokliu, koks atrodo smagus jums. Gal jis yra tas kuris išgėręs labai stengiasi, kalba filosofinėmis temomis ar pasidaro labai meilus. Jei partneris jus apkaltins išdavyste, o jūs nenorite būti blogas, ieškokite pasiteisinimų ir motyvacijos, kodėl išdavėte partnerį vardan jo pačio naudos. Galbūt norėjote išmokti „meilės“ įgūdžių ar norėjote pasitreniruoti būti geru. Improvizuodami balansuojate tarp instinktų ir intelekto. Pasinaudokite intelektu, kad pasuktumėte situacijas jums mielesne kryptimi. Jei partnerio idėja ir pirminis pasiūlymas yra baisus, greičiausiai jis bus baisus ir žiūrovams. Pakreipkite situaciją linksmesne vaga, arba net blokuokite partnerio idėją ir nukreipkite ją į kažką kas patiktų jums ir žiūrovams.

Raskite būdų mėgautis savo laiku praleidžiamu scenoje, sakykite dalykus kurie jums patinka ir yra smagūs. Kartais pamirštame kad improvizacijoje galima klysti. Linksmybės scenoje ir sulaužytos taisyklės yra visada geriau, nei rimtai ir atidžiai atliktas pasirodymas, kuriame visi elgiasi „pagal vadovėlį“. Būkite rimti ir mokykitės improvizuoti kursuose ar seminaruose, o pasirodymo metu tiesiog pasileiskite plaukus.